Gazeta Lokalna

PRL na kutnowskim urzędzie

W rocznicę XXX lecia Polski Ludowej, w uznaniu zasług dla społeczno-gospodarczego rozwoju kraju. To część napisu jaki widnieje na pamiątkowej tablicy z 1974 roku, która znajduje się przed głównym wejściem do Urzędu Miasta Kutna.

Tablica znajdująca się na budynku Urzędu Miasta informuje o przyznaniu powiatowi kutnowskiemu w 1974 roku wysokiego odznaczenia państwowego w postaci orderu Sztandaru Pracy.

Od początku lat 90-tych wszystko co kojarzyło się z okresem PRL znikało z krajobrazu naszego miasta. Jak więc tablica na Urzędzie Miasta zdołała przetrwać i czy urzędnicy wiedzą o jej istnieniu. Joanna Brylska, kierownik biura prasowego magistratu, była zaskoczona pytaniem naszego dziennikarza o tablicę.

- W ciągu ostatnich 20-tu lat nie budziła żadnych kontrowersji i nie zgłaszano wniosków o jej usunięcie. Można zatem uznać, że stanowi jeden z elementów dziedzictwa historycznego miasta. W związku z powyższym Prezydent Kutna nie przewiduje ze swojej strony podjęcia działań mających na celu zmianę istniejącego stanu - mówi J. Brylska. 

Zdaniem Jacka Sikory, przewodniczącego rady miasta, takie pamiątki nie przeszkadzają.

- Jest to okres w naszej historii, który nie należy do zbyt przyjemnych, ale i o tym okresie należy pamiętać. Nie sądzę, aby ta tablica przeszkadzała mieszkańcom - twierdzi Jacek Sikora.

ks

Powiat Kutnowski 2
Powiat Kutnowski 2 [więcej]
Powiat Kutnowski 1
Powiat Kutnowski 1 [więcej]
SZANOWNI MIESZKAŃCY POWIATU KUTNOWSKIEGO!

Informujemy, że od 8 marca 2017 roku trwają pogłębione badania profilaktyczne w ramach rozszerzenia projektu „Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie” [więcej]

 
© Copyright 2009-2021 iMedia. Wszystkie prawa zastrzeżone.