Gazeta Lokalna

Wakacyjny seks

Coraz więcej młodocianych mieszkańców Kutna zagląda do aptek wcale nie po to, aby kupić lekarstwa. Nieletni przychodzą do takich punktów i bez większego zażenowania kupują preparaty antykoncepcyjne. Chłopcy zaopatrują się w prezerwatywy, dziewczyny w pigułki oraz wkładki i spirale domaciczne. Jeszcze kilka lat temu wstyd i obawa przed negatywną oceną otoczenia były skuteczną barierą, która sprawiała, że młodzi w aptekach rzadko pytali o takie środki. Teraz jest inaczej. Niektóre apteki wyszły naprzeciw młodym i ustawiły dystrybutory prezerwatyw. Młodzież coraz wcześniej zaczyna uprawiać seks. Wakacje to dla młodych osób najlepszy czas na cielesne uciechy.

Zdaniem seksuologów już 14, 15-letni kutnianie uprawiają seks. Wczesna inicjacja seksualna to znak naszych czasów. Młodzi ludzie chcą być szybko dorośli i samodzielni. Nie przejmują się opinią starszych, którzy sami już przyznają, że takiego nastawienia nastolatków nie można łatwo zmienić.

Strach przed niechcianą ciążą napędza klientów kutnowskim aptekom.

- Szczególnie teraz, w czasie wakacji, zainteresowanie środkami antykoncepcyjnymi wzrasta - mówi Małgorzata Wiśniewska,właścicielka jednej z kutnowskich aptek.

Paulina Domżał, kolejna farmaceutka, powiedziała nam, że do apteki po antykoncepcyjne preparaty, zaglądają coraz młodsi ludzie.

- Wydaję mi się, że niektórzy mają po 14 lat - mówi pani Paulina. - No cóż. Świat idzie do przodu a seksem zaczynają interesować się coraz młodsi ludzie. Osobiście wolę, że jak już mają się kochać, to faktycznie niech chociaż uprawiają bezpieczny seks.

Agnieszka Kirkluk, z kolejnej kutnowskiej apteki, również cieszy się z tego, że młodzi chętniej myślą o antykoncepcji.

- To ważne, bo później jest niepotrzebny problem. Ciąża dziewczyny, która ma 14-15 lat, może zaważyć na całym jej przyszłym życiu.

O seksownych igraszkach mówią również strażnicy miejscy. W Kutnie jest kilka miejsc w których młodzi uprawiają seks pod chmurką. To lasek przy ul. Metalowej, okolice kutnowskiego zalewu oraz parki - zwłaszcza ten nad Ochnią.

- Znamy te miejsca i kontrolujemy je regularnie, gdy tylko robi się cieplej. Młode pary na ul. Metalową podjeżdżają samochodami i w nich uprawiają seks. A jeżeli chodzi o otwarte przestrzenie to już niejednokrotnie byliśmy informowani przez lokatorów bloków przy parkach, że po zmroku na ławkach także jest bara-bara. Cóż. Hormony młodych ludzi buzują w okresie letnim. Pragnę jednak przypomnieć, że takie zachowanie traktowane jest jako nieobyczajne i grozi za to pieniężna grzywna - mówi Ryszard Wilanowski, komendant SM w Kutnie.

Łatwy dostęp do środków antykoncepcyjnych wpływa na to, że w szkołach jest coraz mniej młodocianych matek.

- W tym roku szkolnym w naszej szkole nie było ciężarnych dziewcząt - zapewnia Andrzej Pogorzelski, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. M. Rataja w Mieczysławowie pod Kutnem. - Młodzież zaczęła stosować się do naszych rad. Sporo mówimy o antykoncepcji i wygląda na to, że zaczęli nas słuchać.

Andrzej Matczak,dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie, powiedział nam, że do placówki pięć lat temu uczęszczała uczennica, która była w ciąży.

- Teraz już nie ma takich przypadków. Zdajemy sobie oczywiście sprawę z tego, że młodzież uprawia seks, ale najwidoczniej młodzi ludzie zaczęli zaopatrywać się w środki antykoncepcyjne - mówi A. Matczak.

Przemysław Zawadzki, dyrektor I LO w Kutnie, pamięta ciężarne uczennice, które cztery lata temu uczyły się w liceum.

- Były dwie takie dziewczyny. Z tego co mi wiadomo przed wakacjami nie było w naszej szkole ciężarnych uczennic - mówi dyrektor Zawadzki.

ks

Na Zduńskiej jak w slumsach
O urągających warunkach mówią mieszkańcy kamienicy przy ul. Zduńskiej. Kutnianie nie szczędzą słów krytyki pod adresem Zarządu Nieruchomości Miejskich, który ich zdaniem nie kwapi się, aby doprowadzić do ładu nadgryziony zębem czasu budynek. [więcej]
Policja uderza w narkobiznes! Plantatorzy marihuany złapani!
Nasz region staje się drugą Holandią i to nie za sprawą elektrowni wiatrowych. Obrzeża Łęczycy stały się w ostatnim czasie prawdziwym eldorado dla plantatorów marihuany. [więcej]
W szponach Kruka! Mieszkańcy odcięci od cywilizacji!
To skandal! – tak o zmniejszonej liczbie kursów w wakacje na linii Gorzewo-Gostynin mówią mieszkańcy osiedla Kruk. [więcej]
 
© Copyright 2009-2014 iMedia. Wszystkie prawa zastrzeżone.