Gazeta Lokalna

Widzew nie zagra w Kutnie?

O kilku dni kutnowskie środowisko kibiców nie mówi o niczym innym jak o propozycji Widzewa Łódź, który w związku z remontem swojego stadionu, chce swoje mecze rozgrywać w Kutnie. Władze miasta nie wyrażają jednak zgody na to by spotkania łódzkiego klubu były rozgrywane w Grodzie nad Ochnią.

- Widzew nie będzie rozgrywać swoich spotkań w Kutnie. Widziałem filmy ze zdarzeniami z meczy ze stadionu Widzewa i innych tego typu zajść z kibicami w roli głównej. Nie chcę, by coś takiego zagościło na ulicach Kutna. Moim zadaniem jest przede wszystkim dbanie o dobro mieszkańców miasta i ich bezpieczeństwo. W Kutnie nie ma warunków do przyjęcia takiej ilości kibiców, pamiętajmy, że stadion jest oddalony od dworca, co wiąże się z kwestią przemarszu kibiców przez całe miasto. Nie mogę na to pozwolić - mówi prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński.

Zdaniem władz miasta nie do przyjęcia jest także propozycja Widzewa, który chce żeby miasto wyłożyły pieniądze na modernizację stadionu (ok. 3,5 mln złotych). Łódzki klub w zamian miałby zobowiązać się do promocji miasta w telewizji i wsparcia kutnowskiej piłki.  

Innego zdania są kutnowscy kibice, zrzeszeni w oficjalnie zarejestrowanym stowarzyszeniu fanów Widzewa, którzy złożyli petycję do prezydenta Kutna.

- Będziemy się starali przekonać władze miasta do tego by Widzew grał w Kutnie.  Chcemy zerwać ze stereotypem kibica chuligana z kijem baseballowym w ręku. Kiedy dowiedzieliśmy się o tym, że jest szansa żeby Widzew grał w Kutnie byliśmy zachwyceni tym pomysłem. To ogromna promocja dla miasta, szansa na rozwój sportu i możliwość udowodnienia wszystkim, że kibic nie znaczy chuligan - mówi Robert Strębski z Kutnowskiego FC.

- Apelujemy do władz miasta o zgodę na mecze Widzewa - dodaje Michał Wasilewski, kolejny kibic.

Przypomnijmy, że w Kutnie od początku lat 90-tych istnieje fanklub Widzewa, na mecze do Łodzi regularnie jeździ ok. 300 osób z Kutna i okolic. Kibice od kilku lat włączają się w akcje charytatywne m.in. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Kibiców Widzewa popiera przewodniczący Rady Miasta, Jacek Sikora.

- Jestem przekonany, że przy odrobinie wysiłku udałoby się przeprowadzić akcję pod hasłem "Widzew" w Kutnie. Myślę, że jest światełko w tunelu - mówi.

Sprawy na razie nie chce komentować rzecznik Widzewa Łódź. - Liczymy na pozytywny finał sprawy - ucina Michał Kulesza.

Do sprawy ewentualnej gry Widzewa w Kutnie powrócimy za tydzień w kolejnym wydaniu Gazety Lokalnej.

ks

Powiat Kutnowski 2
Powiat Kutnowski 2 [więcej]
Powiat Kutnowski 1
Powiat Kutnowski 1 [więcej]
SZANOWNI MIESZKAŃCY POWIATU KUTNOWSKIEGO!

Informujemy, że od 8 marca 2017 roku trwają pogłębione badania profilaktyczne w ramach rozszerzenia projektu „Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie” [więcej]

 
© Copyright 2009-2019 iMedia. Wszystkie prawa zastrzeżone.