Gazeta Lokalna

Śmierć w Wielkanoc! Policja na tropie

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności, w jakich zginął 21-letni mężczyzna mieszkający pod Witonią. Znaleziony został w lany poniedziałek w rowie melioracyjnym w miejscowości Michały. Co było przyczyną śmierci? Policja póki co jest oszczędna w komentarzach.

Policja otrzymała zgłoszenie rankiem 28 marca. Ciało mężczyzny odnaleziono w okolicach przepustu przez rów melioracyjny. Leży w wodzie, obok znajduje się skuter.

– Chłopak wyjechał wieczorem dzień wcześniej. Znaleziono go dopiero rano w poniedziałek i to też przypadkiem. Podobno jechał facet z mlekiem i go zobaczył. To jest głównie droga dojazdowa do pól, więc rzadko ktoś tędy jeździ. Przyjechała policja, ale wszystko ogrodzili i później już nikt nic nie widział – powiedział nam właściciel działki, na której znaleziono ciało.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący motorowerem z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn zjechał z drogi i wpadł do rowu melioracyjnego z wodą. Lekarz stwierdził zgon 21–latka. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem miejscowej prokuratury.

– Śledczy wraz z technikiem kryminalistyki wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady, które mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia – mówi podkomisarz Agnieszka Ciniewicz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji z Łęczycy.

Najprawdopodobniej mężczyzna zasłabł i upadł do wody. Policja nie wyklucza jednak żadnej ewentualności.

– Droga niedawno była utwardzana, być może szlaka była sypka, koła skutera mogły ugrzęznąć, a kierowca z niego spaść. Mógł uderzyć głową w przepust i wpaść do wody. Tak to się logicznie układa – dodaje właściciel działki.

Mężczyzna pochodził z okolic Leźniczki. Osierocił malutką córeczkę. (ksz)

Powiat Kutnowski 2
Powiat Kutnowski 2 [więcej]
Powiat Kutnowski 1
Powiat Kutnowski 1 [więcej]
SZANOWNI MIESZKAŃCY POWIATU KUTNOWSKIEGO!

Informujemy, że od 8 marca 2017 roku trwają pogłębione badania profilaktyczne w ramach rozszerzenia projektu „Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie” [więcej]

 
© Copyright 2009-2018 iMedia. Wszystkie prawa zastrzeżone.